جراحی گوش


جراحی گوش در تهران که به آن اتوپلاستی نیز می گویند ، روشی است که در آن سایز گوش را تغییر می دهند. این روش ها که برای جراحی زیبایی گوش استفاده می شود موجب می گردد تا هم اعتماد به نفس افراد بیشتر شود و هم مشکل بزرگی گوش در آن ها مخصوصا در کودکان و نوجوانان برطرف شود.اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند با بخیه زدن غضروف آن ها درمان می شوند ، این درمان موجب می شود تا گوش ها صاف وبه سر نزدیک شوند .اگر گوشی نسبت به گوش دیگر بالاتر باشد با عمل زیبایی گوش می توان آن را درمان کرد .گوش هایی که بیش از اندازه بزرگ هستند را می توان با استفاده از جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه دیگر عمل های جراحی که به گوش مرتبط است درمان کرد. دکتر شروین قوامی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران این جراحی را انجام می دهند.

 

جراحی گوش - دکتر قوامی

توصیه هایی برای داشتن دوره نقاهت آسان بعد از جراحی گوش در تهران

 • بیمار پس از چند ساعت مرخص می شود.
 • پس از عمل باید زخم را مرتب شست و شو داد.
 • برای مدت 5 روز پانسمان بر روی گوش ها باقی می ماند.
 • در هفته ی دوم از هدبند فقط در شب ها استفاده کنید.
 • از کرم های آنتی بیوتیکی که داده شده است را باید استفاده کنید.
 • پس از برداشتن پانسمان در هفته ی اول حتما از هدبند در طول شبانه روزی استفاده شود.
 • لازم است پس از جراحی به مدت دو هفته به پشت بخوابید تا به محل جراحی شده آسیب وارد نشود.

اختلالات مادرزاد

 1. گوش کاگوت : فرد لاله ی گوش ندارد.
 2. ماکروتیا ، گوش بسیار بزرگ است.
 3. کاسمن : گوش شباهت به علامت سوال دارد.
 4. گوش جمع شده : بخشی از گوش پوست و غضروف ندارد.
 5. گوش ویلدرموت : انحنای بالای گوش به سمت سر فرد است.
 6. گوش گربه ای : لبه های گوش به سمت جلو تا شده است مانند گربه.
 7. گوش لوله ای : گوش ها همانند یک طومار به سمت جلو لوله شده اند.
 8. میروتیا ، گوش بسیار کوچ است به گونه ای که رشد آن متوقف شده است.
 9. گوش آویزان : گوش بسیار با فنجان شباهت دارد و انحنای آن به سمت داخل است.
 10. گوش مخملی : بخش بالایی انحنای پوست در داخل سر وجود دارد و مخفی شده است.

انواع تکنیک های زیبایی جراحی گوش در تهران با دکتر قوامی

کاهش سایز گوش ها : ممکن است فرم این عضو بسیار بزرگ تر از حد معمول باشد ، در واقع به این اختلال که برخی از افراد به آن مبتلا هستند اختلال ماکروتیا می گویند. با این پروسه زیبایی می توان حجم و ساختار بزرگ گوش ها را نیز کاهش داد.

برجستگی گوش ها : در این روش برجستگی گوش ها بسیار نا چیز است ، حتی ممکن است گوش افراد به طور کامل رشد نکرده باشد ، با جراحی زیبایی گوش ها می توان فرم ان را نیز اصلاح کرد.

سنجاق کردن گوش : با تکنیک های موجود جراح اتوپلاستی سعی می کند گوش ها را به سر نزدیک تر کند. این تکنیک در آن دسته از افراد که گوش هایی بسیار برجسته دارند یا به اصطلاح به ان ها بلبله می گویند بکارگرفته می شود.

آیا اتوپلاستی تاثیری بر شنوایی زیبا جویان دارد ؟

هدف اصلی اتوپلاستی زیبایی بخشیدن به ظاهر گوش ها است و ارتباطی مستقیم با شنوایی افراد ندارد. جراحی گوش ممکن است شامل تغییر اندازه گوش ، برجستگی پینه‌ گوش و یا تصحیح شکل ناهمواری‌های گوش باشد. اما آنچه باید توجه داشته باشید این است که تمامی این جراحی‌ها تمرکز خود را بر ظاهر خارجی گوش ها متمرکز می‌کنند و تأثیری بر ساختار داخلی گوش و شنوایی افراد ندارند. بنابراین ، می‌توان بیان کرد که جراحی زیبایی گوش بر شنوایی افراد تأثیری ندارد. اما قبل از هر تصمیمی در خصوص جراحی گوش یا هر جراحی زیبایی دیگر، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا خیال خود را درباره تأثیرات ممکن جراحی بر شنوایی راحت باشد. البته پزشک برای آغاز فرایند جراحی تنها تمرکز خود را بر ساختار خارجی گوش می گذارد و هیچ گونه تغییری را در ساختار داخلی ایجاد نمی کند.

 

جراحی گوش در تهران - دکتر قوامی

 

آمادگی های لازم برای جراحی گوش در تهران

 • انجام تست های آزمایشگاهی و یا سنجش بالینی.
 • مصرف کردن دارو های خاص و یا تنظیم داروهای فعلی.
 • توصیه می شود افراد از داشتن زیورآلات به همراه خود در روز عمل گوش خودداری کنند.
 • سیگار را به مدت 2 ماه ترک کنید ، زیرا مصرف سیگار از میزان اکسیژن خون کم می کند.
 • در روز جراحی گوش در تهران با دکتر قوامی ، آرایش نداشته و بر روی ناخن های خود لاک نزنید.
 • انجام عکسبرداری هایی که بهترین جراح گوش تهران دکتر قوامی برای بیمار تجویز نموده است ضروری می باشد.
 • از مصرف کردن آسپرین به مدت 2 ماه اجتناب نمایید ، زیرا مصرف داروهایی مانند آسپرین و وارفارین موجب کم شدن غلظت خون افراد شده و احتمال خونریزی در هنگام اتوپلاستی را افزایش می دهد.
 • اگر داروهای ضد بارداری ، راکوتان ، ویتامین E و غیره استفاده می کنید ، جراح زیبایی گوش تان را در جریان مصرف این داروها قرار دهید.

پروسه جراحی زیبایی گوش در تهران با دکتر شروین قوامی

برای انجام این پروسه پزشک ابتدا افراد را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد تکنیک های حراحی بستگی به نوع اصلاح مورد نظر خواهد داشت. محل برش های جراحی گوش در تهران را نیز دکتر گوش و حلق و بینی همین گونه انتخاب خواهد کرد. ممکن است محل برش ها را در پشت گوش ها با داخل چین های گوش انجام دهد. بعد از اینکه برش ها انجام شد دکتر ممکن است مقداری از غضروف ها و پوست اضافی را بردارد سپس غضروف را در محل مناسب قرار می دهد و با استفاده از بخیه ها برش ایجاد شده برای جراحی را می بندد. این پروسه عموما یک پروسه دو ساعته به شمار می رود . سپس زخم ها را بانداژ می کند. ممکن است بعد از اینکه بیهوشی خارج شدید ، احساس ناراحتی داشته باشید . داروهای ضددرد توسط بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران برای اشخاص تجویز خواهد شد که از میزان درد به وجود امده کم کند.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 1. برای انجام عمل گوش ، پزشک یک برش کوچک پشت آن ایجاد کرده و سپس برای کم کردن غضروف گوش جهت نزدیک کردن آن به سر و اصلاحات دیگر تغییراتی در غضروف ها و ساختار گوش ایجاد می نماید.
 2. انجام تمامی اعمال فوق موجب ایجاد مقداری ورم و کبودی در گوش های بیمار می شود که کاملاً عادی است.
 3. بعد از جراحی گوش فرد باید به مدت چند روز بر روی گوش های خود پانسمان داشته باشند.
 4. بعد از برداشتن پانسمان ، از هدبند بر روی گوش ها استفاده می شود.
 5. درد ناشی از عمل زیبایی گوش بسیار کم و ناچیز است اما افراد در صورت احساس ناراحتی یا درد تنها می توانند از مسکن هایی که جراحی اتوپلاستی برای آن ها تجویز کرده است استفاده کنند.
 6. خوردن غذاهای پرادویه و پرنمک موجب بیشتر شدن ورم گوش ها می شود ، مصرف این غذاها را در رژیم غذایی خود تا حد امکان کم کرده و بیشتر آبمیوه تازه و غذای پرفیبر میل کنید.

خطرات ناشی از اتوپلاستی شامل چه مواردی می شود ؟

اتوپلاستی نیز مانند هرنوع عمل جراحی دیگر می تواند خطرات و عوارضی را در پی داشته باشد در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی گوش را به خوبی انجام دهید و این جراحی را نزد جراحی با تجربه انجام دهید تا حدودی از این عوارض کم می شود.

اسکار : اسکارهای ناشی از جراحی معمولا موقتی هستند و از بین میروند بهتر است انها را دستکاری نکنید.

عدم تقارن : ممکن است حین انجام این جراحی برای افراد مشکل در عدم تقارن به وجود بیاید و با جراحی نیز برطرف نشود.

تغییر احساس در پوست : حین اتوپلاستی تغییر شکل در کوش ها به طور موقت می تواند در حساسیت تغییر ایجاد کند این موارد بسیار نادر اتفاق می افتد.

واکنش الرژیک : در برخی از افراد ممکن است واکنش های نسبت به مواد بیهوشی مشاهده شود.

عفونت : در صورتی که بهداشت را در ناحیه زخم ها و بخیه ها رعایت نکنید و داروهایی مثل انتی بیوتیک که پزشک برای جلوگیری از عفونت برایتان تجویز کرده است را به خوبی مصرف نکنید ممکن است دچار عفونت شوید.

فیلم جراحی گوش در تهران

 

کاندیدای مناسب برای عمل گوش در تهران

معمولا جراحی گوش در سنین پایین و برای کودکان انجام می شود. سن مناسب برای انجام این جراحی بالای 5 سال می باشد. البته با همه اینها برخی از بزرگسالان یا نوجوانانی که درکودکی این جراحی را به دلایلی انجام نداده یا داده و از نتیجه ان رضایتی ندارند نیز کاندیدای این جراحی به شمار می روند.
افرادی که تصمیم به انجام این جراحی دارند نباید سیگاری باشند و باید در سلامتی عمومی مناسبی به سر ببرند.

انتظارات بعد از اتوپلاستی به چه صورت است ؟

بعد از اینکه این جراحی را انجام می دهید نیاز است که تا باز کردن پانسمان ها و طی شدن مرحله ریکاوری صبور باشید اما بعد از این مراحل متوجه خواهید شد که فرم گوش طبیعی شده وظاهری طبیعی و زیباتر پیدا کرده است نگران جای زخم ها در پشت گوش های خود نباشید زیرا به راحتی زیر گوش ها پنهان خواهند شد .بعد از جراحی افراد اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز می یابند و می توانند مجددا خیلی راحت در تمامی جمع ها حضور پیدا کنند و از نتیجه جراحی گوش های خود لذت ببرند.

هزینه جراحی زیبایی گوش در تهران

براورد کردن میزان هزینه ای که باید برای انجام این جراحی بپردازید بستگی به دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک ، میزان هزینه های آزمایشات و مواردی از این قبیل دارد. بنابراین بعد از اینکه بهترین جراح اتوپلاستی تهران دکتر قوامی را برگزدید می توانید در جلسه مشاوره با او این مساله را جویا شوید.

بهترین سن برای عمل زیبایی گوش ها چه سنی است ؟

لازم است بدانید که انجام جراحی گوش از سنین کودکی تا بزرگسالی قابل انجام است. اما خوب است بدانید که بهترین سن برای انجام این عمل بین 5 الی 12 سالگی در نظر گرفته می شود ؛ چرا که گوش ها رشد کافی داشته اند اما همچنان غضروف ها حالت منعطف تری را برای تغییر شکل و سایز دارند و این مسئله موجب دریافت نتیجه بهتر از درمان می شود. از طرف دیگر انجام این جراحی در سنین پایین تر ، از بروز بسیاری از مشکلات روانی به دلیل ظاهر بد گوش ها جلوگیری می کند.

بعد از جراحی گوش چگونه بخوابیم ؟

یکی از مواردی که لازم است بیماران بعد از انجام جراحی اتوپلاستی در تهران به آن توجه داشته باشند ، در رابطه با چگونگی خوابیدن بعد از انجام عمل است. به صورت کلی پس از انجام جراحی تا دو هفته شاهد تورم و التهاب گوش ها خواهید بود ، به همین دلیل توصیه می شود در این دوران از هدبند هایی که در اطراف گوش قرار داده می شود استفاده نمایید. لازم است حداقل تا دو هفته به صورت شبانه روزی از این هدبند استفاده شود و پس از گذشت دو هفته می توانید تنها شب ها هنگام خواب از هدبند استفاده نمایید. استفاده از هدبند به کاهش تورم گوش ها کمک کرده و به حفظ و بهبود نتایج کمک زیادی می کند. از دیگر مواردی که لازم است در حین خوابیدن بعد از جراحی زیبایی گوش به آن توجه داشته باشید ، خوابیدن به پشت و به صورت طاقباز می باشد. این کار از ایجاد فشار به گوش ها جلوگیری می کند و مانع از آسیب دیدن گوش ها در هنگام خواب می شود. برای تضمین بهبود نتایج گذاشتن چند بالش در زیر سر توصیه می شود. اگر خوابیدن روی تخت برای شما دشوار است ، می توانید روی صندلی مخصوص لم داده و سر را در موقعیت بالاتری از بدن قرار دهید و سپس استراحت نمایید. بهتر است در چند شب اول بعد از جراحی از یک همراه بخواهید تا مراقبت شما باشد و به نحوه خوابیدن شما توجه نماید.

بعد از اتوپلاستی می توان از هدفون استفاده کرد ؟

توصیه بهترین جراح گوش تهران دکتر شروین قوامی به شما این است از قرار دادن هدفون روی گوش ها حداقل تا یک ماه خودداری نمایید ؛ زیرا هرگونه فشار به نواحی تحت درمان ممکن است نتایج جراحی را با تغییر همراه نماید.

احساس خارش و درد بعد از جراحی گوش

معمولا این احساس ناشی از ترمیم زخم ها و جوش خوردن جای بخیه ها بوده و امری کاملا طبیعی است. به همین دلیل توصیه می شود از دستکاری کردن و لمس گوش ها خودداری کرده و از پمادها و داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. بعد از گذشت 1 الی 2 هفته از انجام این پروسه احساس خارش و درد برطرف خواهد شد.

💭 سوالات متداول در رابطه با جراحی گوش در تهران

 • آیا جراحی گوش بلبله و یا عقب کشیدن گوش ها دردناک است ؟

درد ناشی از انجام جراحی اتوپلاستی در تهران ، قابل تحمل بوده و بیشتر بیماران شکایتی از ناراحتی و درد این عمل ندارند. به علاوه مسکن هایی بعد از عمل زیبایی گوش برای بیماران تجویز می شود که در کنترل و تسکین درد بسیار موثر است.

 • جراحی زیبایی گوش بر روی شنوایی تاثیر دارد ؟

خوب است بدانید که جراحی گوش در تهران بر روی شنوایی تاثیری ندارد ؛ بنابراین بعد از انجام این جراحی شنوایی شما بدتر و یا بهتر نخواهد شد.

 • با اتوپلاستی می توان گوش ها را کوچکتر نمود ؟

عمل جراحی گوش در تهران با هدف تقارن ، تناسب و کوچک کردن گوش ها و به صورت کلی تغییر شکل گوش ها انجام می شود ؛ بنابراین در صورتی که سایز گوش های شما از حالت کلی صورت و سر بزرگتر باشد ، می توانید به کمک این جراحی آن را کوچکتر نمایید.

 • چه زمان به جراحی گوش نیاز داریم ؟

در واقع ضرورتی برای انجام عمل زیبایی گوش وجود ندارد ؛ چرا که این موضوع در حوزه زیبایی قرار می گیرد. در صورتی که احساس می کنید این موضوع بر روی زیبایی و اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته ، می توانید برای انجام جراحی زیبایی گوش اقدام نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: