جراحی گوش


جراحی گوش در تهران که به آن اتوپلاستی نیز می گویند ، روشی است که در آن سایز گوش را تغییر می دهند. این روش ها که برای زیبایی گوش استفاده می شود موجب می گردد تا هم عزت نفس افراد بیشتر شود و هم مشکل بزرگی و جلو امدگی گوش برطرف گردد.اگر گوش ها برجسته و بیرون زده باشند با بخیه زدن غضروف درمان می شوند و این درمان موجب می شود تا گوش ها صاف شده و به سر نزدیک شوند. اگر گوشی نسبت به گوش دیگر بالاتر باشد با عمل زیبایی گوش می توان آن را درمان کرد. گوش هایی که بیش از اندازه بزرگ هستند را نیز می توان با استفاده از جراحی پلاستیک گوش به تنهایی و یا به همراه دیگر عمل های جراحی که به گوش مرتبط است درمان نمود. دکتر شروین قوامی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی تهران با استفاده از تکنیک های مناسب با نیاز هر بیمار ، نتیجه ای رضایت بخش از عمل را برای داوطلبین این فرایند ، ارائه می دهد.

 

جراحی گوش - دکتر قوامی

توصیه هایی برای داشتن دوره نقاهت آسان بعد از جراحی گوش در تهران

 • بیمار پس از چند ساعت مرخص می شود.
 • پس از عمل باید زخم را مرتب شست و شو داد.
 • برای مدت 5 روز پانسمان بر روی گوش ها باقی می ماند.
 • در هفته دوم ، هدبند فقط در شب ها استفاده می شود.
 • از کرم های آنتی بیوتیک تجویز شده باید استفاده کرد.
 • پس از برداشتن پانسمان در هفته اول حتما هدبند باید در طول شبانه روز استفاده شود.
 • لازم است پس از جراحی به مدت دو هفته به پشت بخوابید تا به محل جراحی شده آسیب وارد نشود.

اختلالات مادرزادی

 1. گوش کاگوت : فرد لاله ی گوش ندارد.
 2. ماکروتیا : گوش بسیار بزرگ است.
 3. کاسمن : گوش شباهت به علامت سوال دارد.
 4. گوش جمع شده : بخشی از گوش پوست و غضروف ندارد.
 5. گوش ویلدرموت : انحنای بالای گوش به سمت سر فرد است.
 6. گوش گربه ای : لبه های گوش مانن گوش گربه به سمت جلو تا شده است.
 7. گوش لوله ای : گوش ها همانند یک طومار به سمت جلو لوله شده اند.
 8. میروتیا : گوش بسیار کوچ است به گونه ای که رشد آن متوقف شده است.
 9. گوش آویزان : گوش بسیار به فنجان شباهت دارد و انحنای آن به سمت داخل است.
 10. گوش مخملی : بخش بالایی انحنای پوست در داخل سر وجود دارد و مخفی شده است.

انواع تکنیک های زیبایی جراحی گوش در تهران با دکتر قوامی

کاهش سایز گوش ها : ممکن است فرم این عضو بسیار بزرگ تر از حد معمول باشد ، در واقع به این اختلال که برخی از افراد به آن مبتلا هستند اختلال ماکروتیا می گویند. با این پروسه زیبایی می توان حجم و ساختار بزرگ گوش ها را نیز کاهش داد.

تنظیم برجستگی گوش ها : در این روش برجستگی گوش ها بسیار نا چیز است و حتی ممکن است گوش افراد به طور کامل رشد نکرده باشد. با جراحی زیبایی گوش ها می توان فرم آنرا نیز اصلاح کرد.

سنجاق کردن گوش : با این تکنیک ، جراح اتوپلاستی سعی می کند گوش ها را به سر نزدیک تر کند. این تکنیک در آن دسته از افرادی که گوش هایی بسیار برجسته دارند یا به اصطلاح به آنها بلبله نیز می گویند بکارگرفته می شود.

آیا اتوپلاستی تاثیری بر شنوایی زیبا جویان دارد ؟

هدف اصلی اتوپلاستی ، زیبایی بخشیدن به ظاهر گوش ها است و ارتباط یا تاثیری روی شنوایی افراد ندارد. جراحی گوش ممکن است شامل تغییر اندازه گوش ، تنظیم برجستگی گوش و یا تصحیح ناهنجاری ها در شکل  گوش باشد. اما آنچه باید توجه داشته باشید این است که تمامی این جراحی‌ها بر ظاهر خارجی گوش ها متمرکزهستند و تأثیری بر ساختار داخلی گوش و شنوایی افراد ندارند. اما قبل از هر تصمیمی در خصوص جراحی گوش یا هر جراحی زیبایی دیگر ، بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید تا خیالتان از جهت تأثیرات ممکن جراحی بر شنوایی آسوده شود.

 

قبل و بعد از بلفاروپلاستی در تهران - دکتر قوامی

 

آمادگی های لازم برای جراحی گوش در تهران

 • انجام تست های آزمایشگاهی و یا سنجش بالینی
 • مصرف کردن دارو های خاص و یا تنظیم داروهای فعلی
 • عدم انداختن زیورآلات در گوش از قبیل گوشواره یا پیرسینگ
 • قطع مصرف سیگار در هفته های منتهی به روز جراحی در بزرگسالان به دلیل تاثیر منفی آن روی اکسیژن رسانی
 • اجتناب از آرایش کردن
 • انجام عکسبرداری های تجویز شده توسط بهترین جراح گوش تهران دکتر قوامی
 • اجتناب از مصرف آسپرین به مدت چند هفته قبل از عمل. داروهایی مانند آسپرین و وارفارین موجب کم شدن غلظت خون افراد شده و احتمال خونریزی در هنگام اتوپلاستی را افزایش می دهد.
 • عدم استفاده از داروهای ضد بارداری ، راکوتان ، ویتامین E و غیره

پروسه جراحی زیبایی گوش در تهران با دکتر شروین قوامی

برای انجام این پروسه پزشک ابتدا بیمار را تحت بیهوشی عمومی قرار می دهد. تکنیک های حراحی ، به نوع اصلاح مورد نظر بستگی خواهد داشت. محل برش های جراحی گوش در تهران را نیز دکتر گوش و حلق و بینی انتخاب خواهد کرد. ممکن است محل برش ها در پشت گوش ها و داخل چین های گوش ایجاد شود. بعد از اینکه برش ها ایجاد شد دکتر مقداری از غضروف و پوست اضافی را برمی دارد. سپس غضروف را در محل مناسب قرار می دهد و با استفاده از بخیه ها برش ایجاد شده در جراحی را می بندد. این پروسه عموما یک پروسه دو ساعته است . سپس زخم ها پانسمان می شوند. م بعد از اینکه بیمار به هوش امد ، تجربه اندک درد ، کاملاً طبیعی است. داروهای مسکن توسط بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تهران برای بیمار تجویز خواهد می شود تا از شدت درد بکاهد.

مراقبت های بعد از جراحی گوش

 1. برای انجام عمل گوش ، پزشک یک برش کوچک پشت آن ایجاد کرده و سپس برای کم کردن غضروف گوش جهت نزدیک کردن آن به سر و اصلاحات دیگر تغییراتی را در غضروف ها و ساختار گوش ایجاد می نماید.
 2. انجام تمامی اعمال فوق موجب ایجاد مقداری ورم و کبودی در گوش های بیمار می شود که کاملاً عادی بوده و به مرور برطرف می شود.
 3. بعد از جراحی گوش فرد باید به مدت چند روز بر روی گوش های خود پانسمان داشته باشند.
 4. بعد از برداشتن پانسمان ، از هدبند بر روی گوش ها استفاده می شود.
 5. درد ناشی از عمل زیبایی گوش بسیار جزئی است اما افراد در صورت احساس ناراحتی یا درد تنها می توانند از مسکن هایی که جراح اتوپلاستی برای آن ها تجویز کرده است استفاده کنند.
 6. خوردن غذاهای پرادویه و پرنمک موجب بیشتر شدن ورم گوش ها می شود. مصرف این غذاها را در رژیم غذایی خود تا حد امکان کم کرده و بیشتر آبمیوه تازه و غذای پرفیبر میل کنید.

خطرات ناشی از اتوپلاستی شامل چه مواردی می شود ؟

اتوپلاستی نیز مانند هرنوع عمل جراحی دیگر می تواند خطرات و عوارضی را در پی داشته باشد. در صورتی که مراقبت های بعد از جراحی گوش را به خوبی انجام دهید و این جراحی را به دست یک جراح با تجربه بسپارید ، عوارض به میزان قابل ملاحظه ای مهار شده و از بروز آنها پیشگیری به عمل خواهد آمد.

اسکار : رد و اثر ناشی از جراحی معمولا موقتی است و به مرور از بین میروند و بهتر است انها را دستکاری نکنید.

عدم تقارن : در صورتیکه جراحی به دست یک جراح کم تجربه سپرده شود ، این احتمال وجود دارد که بعد از عمل ، گوش ها نامتقارن باشند.

تغییر احساس در پوست : اتوپلاستی می تواند به طور موقت در حس گوش ها تغییر ایجاد کند. این مورد بسیار نادر بوده و در صورت بروز ، موقتی است و به مرور رفع خواهد شد.

واکنش الرژیک : برخی از بیماران ممکن است نسبت به مواد بیهوشی ، واکنش های الرژیک از خود نشان دهند.

عفونت : در صورتی که بهداشت در ناحیه زخم ها و بخیه ها رعایت نشود و داروهای انتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک برای جلوگیری از عفونت به درستی مصرف نشود ، ممکن است بیمار در محل جراحی ، دچار عفونت شود.

فیلم جراحی گوش در تهران

 

کاندیدای مناسب برای عمل گوش در تهران

معمولا جراحی گوش در سنین پایین و برای کودکان انجام می شود. سن مناسب برای انجام این جراحی بالای 5 سال می باشد. البته با همه اینها برخی از بزرگسالان یا نوجوانانی که درکودکی این جراحی را به دلایلی انجام نداده یا از نتیجه آن رضایتی ندارند نیز کاندیدای این عمل زیبایی به شمار می روند.
افرادی که تصمیم به انجام این پروسیجر را دارند نباید سیگاری باشند و باید در شرایط سلامت عمومی مناسبی به سر ببرند.

انتظارات بعد از اتوپلاستی به چه صورت است ؟

بعد از اینکه جراحی زیبایی گوش انجام شد ، نیاز است تا زمان باز کردن پانسمان ها و طی شدن مرحله ریکاوری صبور باشید. اما بعد از این مراحل متوجه خواهید شد که فرم گوش ، طبیعی شده و ظاهری نچرال و زیباتر پیدا کرده است. نگران جای زخم ها در پشت گوش های خود نباشید زیرا به راحتی در پشت گوش ها پنهان خواهند شد. بعد از جراحی ، فرد اعتماد به نفس از دست رفته خود را باز می یابد و می توانند مجددا خیلی راحت در تمامی جمع ها حضور پیدا کند و از نتیجه جراحی گوش های خود لذت ببرد.

هزینه جراحی زیبایی گوش در تهران

براورد کردن میزان هزینه ای که باید برای انجام این جراحی بپردازید بستگی به دستمزد پزشک ، هزینه کلینیک ، میزان هزینه های آزمایشات و مواردی از این قبیل دارد. بنابراین بعد از اینکه بهترین جراح اتوپلاستی تهران دکتر قوامی را برگزیدید می توانید در جلسه مشاوره با او این مساله را جویا شوید.

بهترین سن برای عمل زیبایی گوش ها چه سنی است ؟

لازم است بدانید که انجام جراحی گوش از سنین کودکی تا بزرگسالی قابل انجام است اما بهترین سن برای انجام این عمل معمولاً بین 5 الی 12 سالگی در نظر گرفته می شود ؛ چرا که گوش ها رشد کافی داشته و غضروف ها حالت منعطف تری را برای تغییر شکل و سایز دارند و این مسئله موجب دریافت نتیجه بهتر از درمان می شود. از طرف دیگر انجام این جراحی در سنین پایین تر ، از بروز بسیاری از مشکلات روانی به دلیل ظاهر بد گوش ها جلوگیری می کند.

بعد از جراحی گوش چگونه بخوابیم ؟

یکی از مواردی که لازم است بیماران بعد از انجام جراحی اتوپلاستی در تهران به آن توجه داشته باشند ، در رابطه با چگونگی خوابیدن بعد از انجام عمل است. به طورکلی پس از انجام عمل زیبایی گوش تا دو هفته شاهد تورم و التهاب گوش ها خواهید بود ، به همین دلیل توصیه می شود در این دوران از هدبند هایی که در اطراف گوش قرار داده می شود استفاده نمایید. لازم است حداقل تا دو هفته به صورت شبانه روزی از این هدبند استفاده شود و پس از گذشت دو هفته می توانید تنها شب ها هنگام خواب از هدبند استفاده نمایید. استفاده از هدبند به کاهش ورم گوش ها کمک کرده و به حفظ و بهبود نتایج کمک زیادی می کند. از دیگر مواردی که لازم است در حین خوابیدن بعد از جراحی زیبایی گوش به آن توجه داشته باشید ، خوابیدن به پشت و به صورت طاقباز می باشد. این کار از وارد آمدن فشار به گوش ها جلوگیری می کند و مانع از آسیب دیدن گوش ها در هنگام خواب می شود. برای تضمین بهبود نتایج گذاشتن چند بالش در زیر سر توصیه می شود. اگر خوابیدن روی تخت برای شما دشوار است ، می توانید روی صندلی مخصوص لم داده و سر را در موقعیت بالاتری از بدن قرار دهید و سپس استراحت کنید. بهتر است در چند شب اول بعد از جراحی از یک همراه بخواهید تا مراقبت شما باشد.

بعد از اتوپلاستی می توان از هدفون استفاده کرد ؟

توصیه بهترین جراح گوش تهران دکتر شروین قوامی به شما این است از قرار دادن هدفون روی گوش ها حداقل تا یک ماه خودداری نمایید ؛ زیرا هرگونه فشار به نواحی تحت درمان ممکن است نتایج جراحی را با تغییر همراه نماید.

احساس خارش و درد بعد از جراحی گوش

معمولا این احساس ناشی از ترمیم زخم ها و جوش خوردن جای بخیه ها بوده و امری کاملا طبیعی است. به همین دلیل توصیه می شود از دستکاری کردن و لمس گوش ها خودداری کرده و از پمادها و داروهای تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید. بعد از گذشت 1 الی 2 هفته از انجام این پروسه احساس خارش و درد برطرف خواهد شد.

قدامات قبل از جراحی زیبایی گوش

 • جراح گوش در ابتدا ارزیابی می‌کند که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی گوش هستید یا خیر.
 • اندازه، شکل، محل استقرار و تقارن گوش‌های شما بررسی می‌شود.
 • اطلاعاتی در مورد سابقه پزشکی ، جراحی‌های قبلی دریافت می شود.
 • عکس‌هایی از گوش و صورت شما برای تعیین نوع تکنیک جراحی گرفته می‌شود.
 • جراح در مورد تغییرات ممکن در گوش و جزئیات جراحی ، همچون بهبود و مراقبت‌های لازم پس از عمل صحبت می‌کند.
 • از چند هفته قبل از اتوپلاستی مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی باید متوقف گردد؛ زیرا این موارد ممکن است احتمال خونریزی در حین عمل را افزایش دهند.
 • سیگار باعث کاهش جریان خون در پوست می‌شود و بهبودی روند آهسته ای خواهد داشت؛ بنابراین مصرف سیگار و محصولات حاوی تنباکو و نیکوتین باید قبل و بعد از جراحی برای مدتی متوقف گردد.

آیا جراحی گوش دردناک است؟

عمل جراحی گوش (اتوپلاستی) با بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی و در بیمارستان یا مرکز جراحی و به صورت سرپایی انجام می‌شود. از این رو باعث ناراحتی بیمار نشده و بیمار در حین جراحی زیبایی گوش دردی احساس نخواهد کرد.

انتخاب نوع بیهوشی ممکن است منوط به سابقه پزشکی و اضطراب بیمار برای انجام عمل باشد. در عمده موارد، بیهوشی عمومی استفاده می‌شود.

بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش چه زمانی است؟

عمل اتوپلاستی هیچ محدودیت سنی ندارد. اما در حالت کلی ، جراحی زمانی انجام می‌شود که گوش به اندازه کامل خود رسیده باشد. اگر جراحی پیش از رشد کامل گوش انجام شود ، تغییرات اعمال شده در حین جراحی ممکن است با ادامه رشد گوش‌ها مختل شده و دستخوش تغییرات منفی شود.

مشاوره جراحی گوش

اگر در نظر دارید عمل جراحی برای بهبود شکل گوش‌های خود را انجام دهید ، می‌توانید یک جلسه ملاقات و مشاوره با جراح گوش در تهران ترتیب دهید. در این جلسه ، بهترین جراح زیبایی گوش نه تنها الزامات لازم برای داوطلبی شما را تأیید می‌کند بلکه گوش‌های شما را ارزیابی کرده و بهترین راهکارها را برای حل مشکل ، پیشنهاد می‌دهد. توصیه‌های جراح درباره اهداف جراحی بر مبنای دانش عمیق و تجربه اوست و می تواند کمک قابل ملاحظه ای در دستیابی به یک تصمیم درست داشته باشد.

برگشت گوش به حالت اول بعد از جراحی گوش

یکی از نگرانی‌های اصلی بیماران این است که آیا پس از عمل زیبایی گوش،  به دلیل عدم رعایت نکات مراقبتی پس از عمل یا استفاده نادرست از عینک و کلاه ، گوش‌ها به حالت اول بازمی گردند یا خیر. در پاسخ به این سؤال ، باید گفت که گوش‌ها بعد از رسیدن به رشد کامل ، دیگر رشد نخواهند کرد. از این رو ، نگرانی در این زمینه بازگشت گوش ها به حالت قبل از عمل ، در صورت رعایت نکات مراقبتی کاملاً بی مورد است.

💭 سوالات متداول در رابطه با جراحی گوش در تهران

 • آیا جراحی گوش بلبله و یا عقب کشیدن گوش ها دردناک است ؟

درد ناشی از انجام جراحی اتوپلاستی در تهران ، قابل تحمل بوده و بیشتر بیماران شکایتی از ناراحتی و درد این عمل ندارند. به علاوه مسکن هایی بعد از عمل زیبایی گوش برای بیماران تجویز می شود که در کنترل و تسکین درد بسیار موثر است.

 • جراحی زیبایی گوش بر روی شنوایی تاثیر دارد ؟

جراحی گوش در تهران بر روی شنوایی تاثیری ندارد ؛ بنابراین بعد از انجام این جراحی شنوایی شما بدتر و یا بهتر نخواهد شد.

 • با اتوپلاستی می توان گوش ها را کوچکتر نمود ؟

عمل جراحی گوش در تهران با هدف تقارن ، تناسب و کوچک کردن گوش ها و به صورت کلی تغییر شکل گوش ها انجام می شود ؛ بنابراین در صورتی که سایز گوش های شما از حالت کلی صورت و سر بزرگتر باشد ، می توانید به کمک این جراحی آن را کوچکتر نمایید.

 • چه زمان به جراحی گوش نیاز داریم ؟

در واقع ضرورتی برای انجام عمل زیبایی گوش وجود ندارد ؛ چرا که این موضوع در حوزه زیبایی قرار می گیرد. در صورتی که احساس می کنید این موضوع بر روی زیبایی و اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته ، می توانید برای انجام جراحی زیبایی گوش اقدام نمایید.

 • عمل جراحی زیبایی گوش چقدر طول میکشد؟

به طور کلی با توجه به شرایط هر بیمار و تغییراتی که لازم است در ناحیه گوش بیمار داده شود ، در داوطلبین مختلف ، متفاوت می باشد و این امر بر روی مدت زمانی که بینار باید در اتاق عمل سپری کند ، متغیر می باشد ولی به طورمیانگین ، عمل جراحی گوش اغلب بین ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

این جراحی دارای ماهیت سرپایی است به این معنی که بیمار بعد از اتمام جراحی و بازیابی هوش می تواند محل درمان را به مقصد منزل ترک کند و البته گفتنی است که کل فرایند ، با خروج از اتاق عمل به پایان نمی رسد و دوره مراقبت های بعد از جراحی گوش ، بعد از عزیمت به منزل آغاز می شود که در جایگاه خود یک بخش بسیار حائز اهمیت در این فرایند ست.

 • آیا جراحی زیبایی گوش نیاز به بیهوشی دارد؟

حتماً اگر داوطلب این پروسیجر زیبایی باشید ، برایتان مهم است بدانید که آیا عمل اتوپلاستی بدون بیهوشی انجام می شود یا باید برای اجرای آن بیهوشی شوید؟ اتوپلاستی دارای ماهیت سرپایی است و می توان آن را با روند بی حسی موضعی ، با تزریق آرامبخش انجام داد که در این شرایط ، تنها ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌ شود. در برخی موارد دیگر نیز، ممکن است قبل از عمل ، بیهوشی عمومی صورت پذیرد.

 • آیا نتیجه عمل اتوپلاستی ، دائمی است ؟

نتیجه به دست آمده از فرایند جراحی زیبایی گوش در درمان ایرادات و ناهنجاری های ظاهری آن ، از جمله عقب کشیدن گوش ها و قرار دادن انها در موقعیت مناسب تر ، یک نتیجه دائمی را به دست می دهد و زمانی که دوره بهبود این جراحی ، با موفقیت سپری می شود ، می توانید برای همیشه از دیدن گوش هایی که در موقعیت مناسب قرار داشته و از شکل ظاهری نرمالی برخوردار هستند ، لذت ببرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: