جراحی بینی


در بدن هر فرد، بینی یکی از ویژگی‌های بارز و تاثیرگذار است که به طور مستقیم روی زیبایی و جلوه‌ی چهره‌ی او تاثیر می‌گذارد. اما گاهی اوقات، بینی ممکن است به نظر کسی ناهمگن یا نامتناسب بیاید و باعث افت اعتماد به نفس شود. در چنین مواقعی، جراحی بینی به عنوان یک راه حل دست‌یافتنی برای بهبود شکل و اندازه‌ی بینی و بهبود زیبایی چهره به ما کمک می‌کند. با گامی کوچک به سوی تغییر و بهتر شدن، این جراحی به شما فرصتی برای بازیابی اعتماد به نفس، احساس رضایت و زندگی با امید و شادی می‌دهد. جراحی بینی، فرصتی است برای تازه‌یافتن و بازیابی آرامش و آرامش درونی. به همین دلیل، ما در اینجا با افتخار به شما خدماتی از بهترین جراحان بینی ارائه می‌دهیم، جراحانی که با تجربه، دقت و هنر خود، به شما کمک می‌کنند تا به زیبایی مطلوب خود دست یابید.
با استفاده از رویکرد‌های پیشرفته، تجهیزات مدرن و تخصص بالا، جراحان ما از بهترین روش‌های جراحی زیبایی بینی استفاده می‌کنند تا به شما نتایجی دقیق و مطمئن برای داشتن یک بینی زیبا و هماهنگ با چهره‌ی شما ارائه دهند. از اولین مشاوره تا مراحل پساجراحی، ما با شما همراهی می‌کنیم و اطمینان می‌دهیم که تجربه‌ی عمل بینی شما تا حد امکان راحت و موفق باشد. با انتخاب ما، شما به یک سفر زیبایی معنوی و جسمانی خواهید پیوست که به شما احساس زیبایی، اعتماد به نفس و خوشبختی می‌بخشد. به دنیای جدیدی از زیبایی و امکانات بازخواهید گشت و ما با افتخار به شما در این مسیر همراهی خواهیم کرد.

 

جراحی بینی - دکتر قوامی

 

بینی شما گوشتی است یا استخوانی؟

به هنگام مراجعه به جراح بینی در برخورد اول و پس از انجام بررسی‌های فیزیکی نوع بینی شما را مشخص می‌کند که آیا بینی شما گوشتی است یا استخوانی. چراکه پروسه رینوپلاستی در ابتدا به این موضوع بستگی دارد و اعمال تغییرات بر هر یک از این بینی‌ها دارای نتیجه‌ای متفاوت می‌باشد.

بینی‌های گوشتی: باید بدانید که این دسته از بینی‌ها ساختار ضعیف دارند و چربی موجود در زیر پوست کمی پروسه رینوپلاستی را دشوار و پیچیده‌تر خواهد کرد. اغلب این افراد کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی نمی‌باشند؛ بنابراین پزشک توصیه می‌کند تا این دسته افراد تحت جراحی بینی طبیعی قرار بگیرند. البته لازم به ذکر بوده که افراد با بینی گوشتی در صورت مراجعه به یک جراح بینی خوب و ماهر می‌توانند بینی خود را به صورت عروسکی جراحی کنند، آن هم تنها در مواردی که جراح تجربه کافی در این زمینه را داشته باشد و بتواند از تکنیک‌هایی همچون پیوند غضروفی بکار گیرد.

بینی‌های استخوانی: این دسته از بینی‌ها برخلاف نوع گوشتی دارای ساختار محکمی هستند و نازک بودن پوست می‌تواند سبب ایجاد نتیجه‌ای عالی از عمل بینی شود. این دسته از افراد با مراجعه به یک جراح حاذق و ماهر می‌توانند بینی خود را به سه شکل فانتزی، نیمه فانتزی و طبیعی بسته به خواسته و سلیقه خود و در نهایت تأیید جراح عمل کنند.

مشکلاتی که با جراحی بینی رفع می شود

 • پولیپ بینی
 • برجستگی بر روی بینی
 • افتادگی نوک بینی
 • انحراف بینی
 • بزرگ بودن بینی و نداشتن تناسب با دیگر اجزا صورت
 • بینی آسیب دیده بر اثر تصادف ، درگیری و غیره.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی با دکتر قوامی

 1. در روز عمل ، بیمار باید کلیه آزمایشات خود را به همراه داشته باشد.
 2. آقایان باید در روز عمل زیبایی بینی بدون ریش و سبیل باشند.
 3. حداقل سه هفته از کشیدن سیگار و انواع دخانیات خودداری کنید.
 4. به منظور رعایت بهداشت فردی ، بیماران باید روز قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند.
 5. بهتر است بیماران در روز عمل رینوپلاستی بینی ، تنها به بیمارستان مراجعه نکنند و با یک همراه در آن جا حضور پیدا کنند.
 6. متخصص گوش و حلق و بینی ، برای بیمارانی که اقدام به انجام جراحی کرده اند یک سری دارو و آزمایش تجویز می کنند ؛ که بیماران نباید در مصرف و انجام آن ها سهل انگاری کنند.
 7. در حین جراحی راینوپلاستی باید ناشتا باشید به همین دلیل 8 ساعت قبل از جراحی نباید چیزی بنوشد یا غذایی میل کند و بهتر است شب قبل از جراحی بینی در تهران با دکتر شروین قوامی ، غذای سبک میل کند و از پرخوری پرهیز نماید.
 8. از مصرف داروهایی چون آسپرین ، پروفن و غیره که باعث تشدید خونریزی می شوند حداقل دو هفته قبل از عمل بینی پرهیز کنید.
 9. یکی از اقدامات مهم قبل از جراحی بینی انتخاب یک دکتر زیبایی ماهر است. میزان مهارت پزشک ارتباط مستقیمی با کسب نتیجه ایده آل دارد به همین دلیل در ابتدا باید یک جراح بینی خوب در تهران را انتخاب کنید.

 

جراحی بینی - دکتر قوامی

تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی چیست ؟

برخی از زیبا جویان تنها به منظور اصلاح نوک بینی خود برای جراحی مراجعه می کنند. در صورتی که نوک بینی آن ها افتاده یا پهن باشد و تنها این ناحیه از بینی از زیبایی چهره ان ها کاسته باشد ، پروسه تیپ پلاستی بکار گرفته می شود. این روش به اصلاح نوک بینی پرداخته و می تواند تغییرات فوق العاده زیبایی را به چهره ببخشد ، زیرا اصلاح این ناحیه سبب باریک تر شدن ساختار بینی افراد می شود. لازم به ذکر بوده که این تکنیک به دو روش انجام می شود. یک جراحی غضروف و دو کاهش سوراخ های بینی.

تکنیک عمل بینی

برای انجام جراحی زیبایی بینی دو تکنیک وجوددارد:

 • عمل بینی به روش باز
 • جراحی بینی به روش بسته

در روش بسته تمام برش ها از داخل بینی است و مزیت این روش در این است که نیازی به بخیه بر روی بینی نیست. در روش عمل بینی باز برش بر روی کلوملا ، ستون بین سوراخ های بینی ، زده می شود و پوست بینی کاملا از ساختار بینی جدا شده و جراحی تحت دید مستقیم جراح بینی انجام می شود.اکثر جراحان به دلیل اینکه در روش باز دید مستقیم دارند و معتقد هستند احتمال خطا در این روش کم است ، جراحی بینی به روش باز را به روش بسته ترجیح می دهند. امروزه در میان مردان ، زنان و حتی افراد مسن متقاضی برای جراحی زیبایی بینی وجود دارد. بینی های فانتزی برای خانم ها مناسب تر است و با توجه به اینکه مردان صورتی بزرگ تر دارند و تمایل دارند جذابیت مردانه آن ها حفظ شود بهتراست عمل بینی مردان به طور طبیعی انجام شود. برای انجام عمل زیبایی بینی باید به این نکته توجه داشت که بیش از حد کوچک شدن بینی ، قوس بیش از حد و نوک خیلی سربالا چهره را از حالت طبیعی خارج می کند و باعث زیبایی بینی و چهره نمی شود.

 

علت برداشت ناخن های کاشته شده قبل از رینوپلاستی چیست ؟

دستورالعمل هایی وجود دارد که با نام اقدامات قبل از عمل بینی به زیبا جویان توصیه می شود. این دسته از دستورالعمل ها نقش بسیار مهمی در روند رینوپلاستی دارند که از جمله آن ها می تواند به برداشت ناخن کاشته شده ، عدم آرایش کردن روز جراحی و موارد دیگر نیز اشاره کرد. اما علت آن چیست ؟ طی جراحی بینی لازم است دو انگشت از ناخن های دست و پا کوتاه و عاری از ناخن مصنوعی یا لاک باشد. زیرا در این مرحله پزشک از دستگاهی به نام پالس استفاده می کند. این دستگاه به منظور کنترل اکسیژن خون بوده تا پزشک را در جریان هر گونه اختلالی بگذارد. این دستگاه به انگشت متصل می شود که در صورت وجود ناخن مصنوعی و کاشته شده عملکرد طبیعی و درستی نخواهد داشت . برای آن که یک پروسه جراحی با خیالی آسوده داشته باشید بهتر است با توجه به توصیه های پزشک در اقدامات قبل از رینوپلاستی دو انگشت خود را لاک نزنید و از ابزار های زیبایی بر روی ناخن استفاده نکنید.

انواع مدل های جراحی بینی

عمل بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی بیشتر در بین بانوان محبوبیت دارد زیرا بینی به گونه ای جراحی می شود که کاملاً فرم فانتزی دارد و مشخص است که بینی جراحی شده است. قوس روی بینی ، کوچک شدن سایز بینی کمی بیشتر از سایز طبیعی بینی و نوک سربالا از بارزترین مشخصات بینی های فانتزی هستند.

جراحی بینی طبیعی

فرم بینی طبیعی بیشتر در بین آیاقان طرفدار دار زیرا در عما طبیعی بینی ، پزشک فقط ایرادات بینی را رفع می کند و تغییرات در ظاهر بینی کاملاً طبعی است. نوک بینی در راستای ساختار بینی است و بینی سایز طبیعی دارد ، همچنین بینی دارای قوس نیست.

فیلم جراحی بینی نمونه کار دکتر شروین قوامی جراح بینی تهران

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • مدت زمان کوتاهی نیاز است تا فرد از رژیم غذایی نرم پیروی کند و از غذاهایی چون سوپ ، پوره و آش استفاده کند.
 • دو هفته اول از انجام فعالیت های جنسی پرهیز کنید زیرا هیجان و افزایش ضربان قلب تاثیر منفی بر روی ورم بینی دارد.
 • برای رفع سریع تر تورم و کبودی بهتر است از کمپرس یخ استفاده شود و مصرف نمک را به کمترین میزان ممکن برسانید.
 • مناسب ترین حال خوابیدن بعد از جراحی بینی در تهران با دکتر قوامی ، دراز کشیدن به پشت و قراردادن دو بالش در زیر سر است.
 • بهتر است 6 تا 8 هفته از خندید شدید و خمیازه های طولانی پرهیز کنید زیرا خندیدن و خمیازه عضله های صورت را تحت تاثیر قرار می دهند و این امر نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد.
 • بیماران در طول دوره نقاهت پس از جراحی راینوپلاستی ، باید با دهان باز عطسه سرفه کنند تا به بینی فشار وارد نشود.
 • تا مدتی پس از عمل بینی در تهران ، بیمار باید به منظور جلوگیری از خونریزی از فین کردن خودداری کند.

از دیگر مراقبت های بعد از عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استفاده از عینک برای افرادی که جراحی بینی در تهران ، انجام داده اند ، تا 1 الی 3 ماه پس از عمل زیبایی بینی توصیه نمی شود.
 • اشخاصی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید از مصرف غذاهای پرادویه پرهیز کنند.
 • به بیمارانی که عمل زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود تا مدتی در برابر نور مستقیم خورشید قرار نگیرند ؛ زیرا گرما باعث افزایش ورم در بیماران می شود.
 • به منظور کاهش تورم و کبودی ، بیماران می توانند از آب کرفس و آناناس استفاده کنند ؛ در صورتی که طعم آن ها باب میلتان نیست آن ها را با دیگر آب میوه ها میکس کنید.
 • بیماران باید مراقب باشند تا گچ بینی آن ها خیس نشود.
 • بیمار باید زمان مناسب جهت استحمام را از دکتر زیبایی خود بپرسد.
 • توصیه می شود بیماران در هفته اول از خندیدن و صحبت کردن زیاد پرهیز کنند زیرا بهتر است صورت بیمار تحرک نداشته باشد.

فرم بینی پس از جراحی بینی از اهمیت بالایی برخوردار است و بهتر است که فرم بینی متناسب با دیگر اجزای چهره باشد. جراح بینی با توجه به گذراندن دوره های تخصصی و تجربه ای که طی سال ها به دست آورده است می تواند بینی را بهترین نحو ممکن عمل کند به همین دلیل بهتر است در ارتباط با فرم بینی حتماً با پزشک مشورت کنید. مشورت با دکتر بینی باعث می شود تا با توجه به فرم صورت ، بهترین فرم بینی را انتخاب کنید.

درد بعد از جراحی بینی چه زمان بهبود می یابد؟

درد بعد از جراحی بینی یک امر طبیعی است و معمولاً در روزهای اول بعد از عمل بیشتر است. این درد به تدریج کاهش می‌یابد و در نهایت در طی چند هفته به طور کامل برطرف می‌شود. میزان درد در افراد مختلف متفاوت است و به عوامل مختلفی مانند نوع عمل، میزان تورم و حساسیت بیمار بستگی دارد.

شستشوی بینی

خونریزی خفیف بینی پس از جراحی بینی در تهران ، طبیعی است ولی در طی این دوران باید بهداشت بینی رعایت شود. از قطره های بینی در سه هفته اول می توانید برای شستشوی بینی استفاده کنید. از هفته سوم نیز از سرنگ برای شستشوی بینی استفاده کنید.

چسب زدن بینی پس از جراحی بینی

 • در هفته های اولیه هدف از زدن چسب بینی ، فرم دهی بهتر می شود ولی پس از آن در کاهش تورم بینی نقش دارد. مدت زمان چسب زدن بینی بستگی به نوع پوست بینی بیمار دارد همچنین تمامی موارد مراقبتی بستگی به نوع بینی دارد به همین دلیل دوره نقاهت در هر فردی متفاوت است.
 • افرادی که پوست بینی شان نازک است بین دو هفته تا دو ماه نیاز به زدن چسب دارند. همچنین افراید که دارای بینی گوشتی با پوست ضخیم هستند زمان بیشتری باید چسب بزنند و امکان دارد تا 6 ماه نیاز به زدن چسب بینی باشد. چسب زدن بینی نیاز به آموزش دارد به همین دلیل تا زمانی که نحوه صحیح چسب زدن را یاد بگیرید به پزشک خود مراجعه کنید.

فیلم چسب زدن به بینی بعد از عمل

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی

 • بهترین کاندیدا برای رینوپلاستی شخصی می باشد که فرم بینی خود را دوست ندارند و یا از ظاهر ان راضی نیستند و تصمیم به تغییر دادن آن گرفته اند.
 • معمولا ظاهر بینی بسیار بزرگ است یا کج شده یا دارای قوزی برروی خود می باشد یا با مشکلات تنفسی دست و پنجه نرم می کنند.
 • اشخاصی که تصمیم به جراحی بینی در تهران گرفته اند بابت در سن مناسبی برای انجام این عنل زیبایی قرار داشته باشند سن مناسب برای انجام عمل در خانمها 17 و در آقایان 18 است. البته نوجوانان در سنین 13 الی 15 سالگی ممکن است در این خصوص خیلی احساسی تصمیم بگیرند زیرا به دنبال داشتن یک بینی خوب هستند.
 • در صورت واجد شرایط بودن از لحاظ سنی در سن مناسب و داشتن سلامت جسمی خوب معمولا فرد از نتیجه بسیار راضی خواهد بود و شکایتی در این خصوص نخواهد کرد.

در چه سنی بهتر است برای جراحی بینی اقدام کنیم؟

یکی از ویژگی های عمل بینی در کنار بیشمار ویژگی مثبت این عمل زیبایی ، از مشخصه های مثبت آن محسوب می شود ، این است که در خصوص قرار گرفتن تحت عمل ، هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد ، و این بدان معنی است که در هر سنی می توان برای این جراحی و ارتقا دادن جذابیت ظاهری تان و رفع ایرادات موجود در این عضو کانونی در صورت ، برای این عمل زیبایی اقدام کرد.
نکته ای که توجه به آن از اهمیت بالایی دراین خصوص برخوردار است این است که با توجه به اینکه بافت بینی تقریباً در حدوداً 18 سالگی کامل می شوند و اصطلاحاً به بلوغ رشدی می رسد ، ضروری است که بیمار تا زمان رشد کامل بینی دست نگه دارد و بعد از کامل شدن رشد این عضو ، برای جراحی اقدام کند. نکته دیگری که توجه به آن ضروری است این است که با توجه به اینکه پوست یکی از مولفه های تعیین کننده در نتیجه جراحی است و با بالا رفتن سن ، کیفیت پوست از نظر خاصیت ارتجاعی ، کاهش می یابد و تولید کلاژن در بدن کاهش پیدا می کند و با توجه به اینکه کلاژن نقش مهمی در حالت ارتجاعی پوست دارد.

بنابراین ، به مرور کیفیت در پوست از بین می رود و این امر باعث می شود که پوست ، بعد از عمل ، نمی تواند به خوبی با شکل و فرم جدید ایجاد شده در بینی ، سازگار شود. به همین دلیل به بیمارانی که قصد دارند با قرار گرفتن تحت این عمل ، زیبایی ظاهری چهره خود را ارتقا داده و از شر ایرادات بینی تان رها شوید ، بهتر است انجام عمل بینی تان را به تعویق نیاندازید.

پروسه جراحی بینی همراه با ایجاد خط کانتور چیست؟

کانتورینگ لاین بینی که به عنوان کانتورینگ خط بینی شناخته می‌شود، یکی از فرایندهایی است که طی عمل بینی با هدف شکل دهی و اصلاح پروفایل بینی و ایجاد اصلاحات مورد نیاز در اندازه بینی انجام می‌شود. بسیاری از پزشکان از این پروسه در جراحی بینی ترمیمی نیز بکار می‌گیرند. زیرا در این مواقع هدف از جراحی بازیابی شکل مناسب و از دست رفته می‌باشد.


جراحی بینی - دکتر قوامی

 

آیا فرآیند جراحی بینی دردناک است ؟

در حین انجام جراحی بینی تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت بنابراین دردی را به هنگام عمل حس نخواهید کرد. البته بعد از از بین رفتن اثر ماده بیهوشی این امر محتمل می باشد که بهتر است در این حالت با کمک گرفتن از دستورالعمل های پزشک این درد را بهبود دهید و در صورتی که داروی برای تسکین درد برایتان تجویز شده حتما مصرف کنید.

آیا اسکار ها بعد از جراحی بینی قابل مشاهده هستند ؟

در عما زیبایی بینی بسته تمامی برش ها داخلی است بنابراین در بیرون چیزی نمی بینید اما در تکنیک از یک برش کوچک در ناحیه کلوملا ایجاد می شود و بخیه می گردد که کاملا محو است و به راحتی قادر به مشاهده ان نخواهید بود.

چه فصلی مناسب ترین زمان برای جراحی بینی در تهران است ؟

این موضوع کاملا سلیقه ای می باشد و بستگی به شرایط فرد دارد بهتر است در این مورد حتما از بهترین دکتر بینی تهران ، سوال کنید تا با توجه به تجربه بسیار زیادی که در این باب دارد شما را به طور کامل راهنمایی نماید.

هزینه عمل بینی در تهران

عمل بینی در تهران قیمت های مختلفی دارد ، به علت موقعیت مکانی و به علت دستمزد جراح قیمت ها متفاوت است.هزینه دقیق جراحی بینی در تهران را بهتر است از جراح مورد نظر سوال کنید. برای مشاهده نمونه کارهای سرکار خانم شروین قوامی ، بهترین دکتر عمل بینی تهران ، به گالری تصاویر سایت و صفحه اینستاگرام دکتر قوامی مراجعه کنید.

 

در چه مواردی نباید جراحی زیبایی بینی انجام داد ؟

عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین و محبوب ترین عمل های زیبایی در بین افراد است اما ممکن است برخی افراد به دلیل شرایط و ابتلا به بیماری هایی که دارند ، کاندید مناسبی برای این جراحی نباشند. در هر صورت این جراحی برای برخی افراد با در نظر گرفتن شرایط خاص قابل انجام می باشد. در ادامه به توضیح کامل این موضوع خواهیم پرداخت :

 • افرادی که به بیماری های عفونتی دچار هستند :

لازم است افرادی که بیماری های عفونی دچار هستند از انجام هر نوع جراحی زیبایی خودداری کنند ؛ زیرا در چنین شرایطی احتمال آسیب به سیستم ایمنی بدن افزایش پیدا می کند. بنابراین در افرادی که به هپاتیت و یا بیماری ایدز دچار هستند به دلیل خطراتی که سلامتی این افراد را تهدید می کند ، انجام عمل بینی در تهران ممنوع است.

 • افرادی که ورزش های پرخطر و حرفه ای را دنبال می کنند :

در انجام برخی فعالیت های ورزشی احتمال وارد شدن ضربه و شکستگی بینی وجود دارد ، از آنجایی که بعد از عمل هر گونه ضربه می تواند آسیب جدی به بینی وارد کند باید این نکته را در نظر داشته باشید و اگر قصد دارید همچنان فعالیت ورزشی خود را ادامه دهید ، بهتر است از انجام جراحی بینی در تهران صرف نظر کنید ؛ در غیر اینصورت ممکن است در آینده نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا نمایید.

 • اگر باردار هستید باید از انجام عمل بینی خودداری نمایید !

باردار بودن خانم ها از دیگر شرایطی است که رینوپلاستی را در این دوران ممنوع می کند. به دلیل استفاده از داروی بیهوشی و تاثیرات منفی آن روی جنین به هیچ عنوان انجام این جراحی در زمان حاملگی انجام نمی شود.

 • افرادی که به مصرف الکل اعتیاد دارند !

افرادی که قادر نیستند مصرف الکل را برای مدتی ترک کنند ، نمی توانند کاندید خوبی برای انجام جراحی بینی در تهران باشند ؛ زیرا الکل روند بهبودی و ریکاوری را به تاخیر می اندازد و با مصرف برخی داروهایی که بعد از جراحی باید مورد استفاده قرار بگیرد ، تداخل دارد. از این رو مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد می کند.

با آبریزش بینی بعد از عمل چه کنیم ؟

در طی پروسه جراحی بینی ، بافت ها دستکاری شده و این موضوع سبب تحریک پذیری و متورم شدن آن ها می شود. این مسئله با آبریزش بینی به صورت موقت بعد از عمل بینی در تهران ارتباط دارد. از طرف دیگر ممکن است حساسیت به داروهای بیهوشی و یا داروی بی حسی که در طول عمل مورد استفاده قرار می گیرد ، سبب بروز آبریزش شود. این عارضه موقت بوده و اغلب با برطرف شدن تورم بینی به صورت کامل در طی چند هفته از بین می رود. در برخی موارد ممکن است علت آبریزش بینی بعد از عمل به آلرژی و یا سرماخوردگی ارتباط داشته باشد که در چنین شرایطی لازم است از داروهای ضد حساسیت و سرماخوردگی برای کنترل آبریزش استفاده شود. دقت داشته باشید که از فین کردن ، دستکاری کردن بینی ، گرفتن بینی با دستمال باید در هفته های اول بعد از جراحی زیبایی بینی خودداری نمایید. استفاده از قطره های بینی ، اسپری بینی تا حد زیادی می تواند به خارش ، تحریک ، گرفتگی بینی و همچنین آبریزش بینی کمک کند. اسپری بینی رینوسالتین حاوی ۰.۶۵ درصد محلول کلرید سدیم و بنزالکونیوم کلراید از جمله داروهای موثر در این امر بوده که موجب رقیق کردن ترشحات غلیظ بینی و از بین رفتن آن ها از سینوس ها می شود. جالب است بدانید که مصرف قرص آناهیل به دلیل دارا بودن ماده ای به نام بروملین ، در کاهش رینیت و آبریزش موثر بوده و به از بین رفتن کبودی های صورت بعد از جراحی رینوپلاستی کمک می کند.

فیلم عمل زیبایی بینی با دکتر قوامی

 

آبریزش بعد از عمل بینی تا چه مدت ادامه دارد ؟

ممکن است این عارضه تا 2 ماه طول بکشد و در برخی از افراد نیز در طی همان هفته های اولیه بعد از جراحی برطرف می شود. بهتر است در رابطه با این موضوع و چگونگی برطرف کردن آبریزش با جراح بینی خود مشورت نمایید. خوب است بدانید که این عارضه هیچ خطری ندارد و به راحتی قابل کنترل است.

زمان مناسب برای بارداری بعد از جراحی بینی در تهران

در خصوص حاملگی و بارداری سوالات و دغدغه های زیادی وجود دارد. ممکن است بسیاری از افراد این تصور را داشته باشند که بارداری بعد از حاملگی خطرناک بوده و یا نتیجه جراحی را با تغییر همراه می کند ؛ در حالی که اگر بارداری در زمان مناسبی پس از عمل زیبایی بینی انجام شود ، مشکلی را برای فرد ایجاد نمی کند. هرچند که ممکن است افراد به دلیل تغییراتی که بدن در دوره بارداری تجربه می کنند شاهد متورم و دو برابر شدن بینی در دوران بارداری باشد ؛ این موضوع ارتباطی به تغییر فرم بینی نداشته و بعد از زایمان به مرور از حجم ورم بینی کاسته می شود و بینی به فرم طبیعی خود باز می گردد. در رابطه با زمان درست برای باردار شدن بعد از انجام رینوپلاستی باید گفت شما تا زمانی که زخم های بینی ترمیم نشده و تورم بینی برطرف نشده است ، اجازه باردار شدن ندارید ، همچنین باید به این نکته اشاره نمود که برقراری رابطه جنسی در ماه اول بعد از جراحی به هیچ عنوان توصیه نمی شود ؛ چرا که رابطه جنسی با بالا رفتن فشار خون و افزایش ضربان قلب همراه بوده که این مسئله می تواند ورم بینی را افزایش داده و حتی منجر به پاره شدن بخیه و خونریزی بینی شود. به همین دلیل توصیه می شود اگر قصد بارداری بعد از انجام این عمل را دارید حداقل بعد از گذشت 6 ماه برای باردار شدن اقدام نمایید.

مصرف قرص ضد بارداری روی نتیجه جراحی بینی تاثیر دارد ؟

خیر ، مصرف قرص های ضدبارداری اختلال و مشکلی در نتیجه جراحی زیبایی بینی در تهران با دکتر شروین قوامی ایجاد نمی کند و شما می توانید با مشورت و طبق دستورالعمل پزشک خود مصرف این دارو را ادامه دهید.

عوارض بعد از عمل بینی

جراحی بینی از روند های زیبایی و درمانی است که یکسری تغییرات بر روی بدن اعمال می شود و در واقع واکنش بدن به این حجم از تغییرات عوارض بعد از عمل زیبایی بینی می گویند. اگر جراح بینی شما با تجربه و ماهر باشد بی شک درصد بروز عارضه های پس از روند بسیار کاهش پیدا می کند اما اگر روند را فردی تازه کار و بدون تجربه مرتبط بخواهد عمل زیبایی بینی را انجام دهد برخی عوارض بعد از جراحی بینی را برای افراد به وجود می آید که ممکن است جبران ناپذیر باشد و گاها حتی خطرناک باشد. در نهایت بهتر است که رینوپلاستی توسط دکتر با سابقه و معتبر انجام شود که درصد ریسک هر یک از موارد زیر را کاهش دهد. لیستی از عوارض جراحی زیبایی بینی عبارتند از :
 • خونریزی
 • تورم و التهاب
 • کبودی
 • انحراف بینی
 • اختلال در مسیر تنفس
 • کج شدن بینی
اما برخی موارد مانند تورم ، التهاب و کبودی از مواردی هستند که برای تمامی موارد ممکن است به وجود بیاید و بعد از اتمام دوره نقاهت تمامی این موارد با رعایت کامل و دقیق مراقبت های بعد از جراحی بینی بهبود می یابند.

رژیم غذایی بعد از عمل زیبایی بینی

تمامی جراحی های زیبایی و درمانی نیازمند رعایت برخی برنامه غذایی می باشند که برای بهبود و درمان به موقع بسیار الزامی است اما جراحی بینی احتیاجی به پرهیز از مواد خوراکی و غذایی نخواهد داشت. بهتر است که از مواد غذایی نرم و مقوی برای تقویت بدن استفاده کنید که روند بهبود را سرعت ببخشید و البته در زمان جویدن فشاری به فک و بینی وارد نشود. یکی از عوارض عمل بینی در واقع تورم و التهاب است که برای کاهش آن می توان میزان مصرف نمک را در وعده های غذایی به حداقل رساند.

 

آیا عمل بینی خطرناک است؟

رینوپلاستی یکی از روندهای ایمن و کم تهاجم است که برای زیبایی بینی بر روی صورت مورد انجام قرار میگیرد. اعمال هر نوع تغییری بر روی آن نیازمند استفاده از روش های بی حسی و بیهوشی عمومی می باشد. با انجام دادن این کار فرد دیگر در حین جراحی بینی هیچگونه درد و ناراحتی را متحمل نمی شود. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود بیمار در اتاق عمل درد و ناراحتی را احساس نکند انتخاب بهترین جراح بینی می باشد. با برگزیدن یک دکتر ماهر و با تجربه در میان تعداد بالای جراحان بینی می توانید این مزیت را داشته باشید که میزان عوارض عمل زیبایی بینی برای شما به حداقل خواهد رسید.

ترس از بیهوشی

یکی از رایج ترین سوالات که در جراحی بینی به وفور مطرح می شود، این امر است که آیا بیهوشی در عمل کردن بینی خطرناک است؟ تعداد بالایی از افراد به دلیل واهمه از بیهوشی باعث شده است که دیگر به دنبال عمل زیبایی بینی نیافتد. اما اگر بیماران در جلسه ابتدایی با دکتر عمل بینی شخصا حضور داشته باشد می تواند تمامی این موارد را با جراح بینی در میان گذاشته و ایشان با شرح کاملی از روند پیش رو می تواند این ترس افتاده به جان بیمار را از میان بردارد. به یاد داشته باشید که انتخاب دکتر بسیار موثر در روند رینوپلاستی می باشد. زیرا ایشان با تکیه به تجربه و مهارت چندین ساله خود می تواند قبل از اینکه یک جراح موفق باشد ابتدا یک مشاور خوب برای شما باشد از همین رو بهتر است که تمامی پرسش های خود را از دکتر عمل بینی مطرح کرده و با آگاهی کامل تغییرات مد نظر را بر روی بینی شاهد باشید.

ماساژ بعد از جراحی بینی چه کمکی به فرد می کند ؟

ماساژ بعد از جراحی بینی ممکن است به برخی افراد کمک کند تا بازیابی بهتر و سریعتری داشته باشند. این کمک‌ ها شامل موارد زیر می ‌شود :

 • کاهش تورم: ماساژ ملایم و متناوب بر روی ناحیه بینی می ‌تواند به بهبود جریان خون کمک کرده و در نتیجه به کاهش تورم کمک نماید. تورم پس از جراحی بینی امری طبیعی است و ممکن است به مدت چند هفته ادامه یابد.
 • تسهیل در بهبود عضلات: ماساژ می ‌تواند به تسهیل در بهبود عضلات ناحیه بینی کمک کند. پس از جراحی ، ممکن است برخی از عضلات به مدت مدیدی ضعیف شوند یا احتیاج به بازسازی داشته باشند.
 • کاهش علائم ناراحتی: ماساژ ملایم ممکن است به کاهش علائم ناراحتی ناشی از جراحی ، مانند درد یا فشار، کمک کند.
 • تسریع در بازیابی: ماساژ می ‌تواند به تسریع در فرآیند بازیابی کمک کند و فرد را در بازگشت به فعالیت ‌های روزمره کمک نماید.
 • ایجاد حالت آرامش: ماساژ ممکن است به فرد حالتی از آرامش و راحتی بخشیده و به بهبود روحیه کمک کند. زمانی که فرد حالت راحتی احساس می ‌کند ، ممکن است بتواند بازیابی فیزیکی خود را بهتر مدیریت کند.

هرچند که ماساژ ممکن است به برخی از افراد کمک کند ، اما باید توجه داشت که هر فرد و هر نوع جراحی ممکن است شرایط و نیازهای مختلفی داشته باشد. قبل از انجام هرگونه ماساژ یا فعالیت فیزیکی ، توصیه می ‌شود با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل شود که این کارها با وضعیت بازیابی شما سازگار هستند و هیچ تداخلی ایجاد نمی‌ کنند.

راه های کاهش ورم بعد از جراحی بینی

پس از انجام عمل بینی ، مراقبت مناسب از بینی و اجرای کارهای خاص می‌تواند به بهبودی سریع‌تر و کاهش ورم پس از عمل کمک کند. در ادامه برخی از اقداماتی که لازم است انجام دهید تا ورم بعد از عمل زودتر فروکش کند، آورده شده است:

 • استفاده از کمپرس یخ

استفاده از کمپرس یخ به عنوان یک روش ساده و موثر برای کاهش ورم بعد از جراحی بینی محسوب می‌شود. یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و دور آن یک حوله یا دستمال تمیز و نرم بپیچید، سپس آن را به دقت بر روی بخشهای اطراف ناحیه جراحی شده قرار دهید. این عملیات را در فواصل زمانی 15-20 دقیقه ای انجام دهید.

 • استراحت

استراحت به اندازه کافی برای بهبودی سریع‌تر بسیار حائز اهمیت است. اجتناب از انجام فعالیت‌های فیزیکی سنگین که باعث خسته شدن بدن تان شود نیز می‌توانند به کاهش ورم کمک کند.

 • تغذیه سالم

مصرف غذاهای غنی از ویتامین C و K مثل میوه‌ها ، سبزیجات ، کلم ، گوجه‌فرنگی و بسیاری از موارد دیگر می‌تواند به سرعت گرفتن فرآیند بهبود و کاهش ورم کمک کند.

 • داروهای تجویز شده

در مواردی ، پزشک داروهای ضد التهاب یا دیگر داروها را که به کاهش ورم کمک می‌کنند، برای بیمار خود تجویز می کند. حتماً دستورات پزشک را در خصوص مصرف داروهای تجویز شده ، دقیقاً دنبال کنید.

 • مراعات توصیه‌های پزشک

هر چه دقیق‌تر توصیه‌های پزشک را در خصوص مواردی از جمله استفاده از داروها و برنامه‌ریزی مناسب برای استراحت و حفاظت از بینی با دقت بیشتری دنبال کنید ، قطعاً فاصله شما تا نتیجه فوق العاده از عمل بینی ، کوتاه تر می شود.

 • محدود کردن فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی سنگین

اجتناب از فعالیت‌هایی که احتمال وارد آمدن فشار زیاد به بینی در آنها وجود دارد ، در کنترل ورم و کاهش آن موثر است. حتماً در خصوص از سرگیری فعالیت های ورزشی ، طبق توصیه پزشک عمل کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین مقالات:
اشتراک گذاری در: